Затворска казна за човекот што му удри шлаканица на Макрон

by Fokus 19:30
19:30

Четири месеци затвор доби 28-годишниот Дамиен Тарел, кој во вторникот му удри шлаканица на францускиот претседател Емануел Макрон.

Тарел претходно призна дека го удрил Макрон, но тој им рекол на истражните органи дека не го сторил тоа со предумисла.

- Advertisements -

Поврзани новости