Затвореник од Старо Нагоричане пронајден мртов

by Fokus 17:19
17:19

М.Ј. (58) од село Старо Нагоричане кој отслужувал казна во затворот „Кшање“, бил пронајден мртов.

Случајот е пријавен ноќеска, во 02:45 часот, во Полициската станица Крива Паланка.

- Advertisements -

М.Ј. бил пронајден во отвореното затворско одделение, а по насока на Јавен обвинител неговот тело е дадено на обдукција.

Поврзани новости