Затвореник од Идизово починал на скопските клиники

by fokus 10:43
10:43

Вчера околу 08.00 часот во Клиничкиот центар при комплексот клиники  „Мајка Тереза“во Скопје починал А.К. (37) од Скопје, осуденик во Казнено-поправната установа Идризово, кој од 12.05.2018 година бил хоспитализиран на Клиниката за гастрологија.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.   

Поврзани новости