Затворен за сообраќај патот Куманово – Крива Паланка поради сообраќајка

by Fokus

Магистралниот пат Куманово – Крива Паланка денеска од 13:45 часот е затворен за сообраќај во двата правци.

Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, патот е затворен поради сообраќајна несреќа што се случила на месноста викана Просечени, атар на селото Псача, Крива Паланка.

Поврзани новости