Застрелано лице кое предизвикало експлозија на Железничка во Брисел

by Fokus

Маж предизвикал помала експлозија на Централната железничка станица во Брисел, јавува „Би Би Си“. Како што јавува медиумот, лицето било застрелано и се верува дека никој друг не е повреден.

Полицијата вели дека засега ситуацијата е под контрола, а железничката станица е евакуирана.

Според белгискиот весник Ла Либре, застреланото лице носело ранец и самоубиствен бомбашки појас.

 

Поврзани новости