Започна средбата на албанските партии, потписнички на платформата

by Fokus

Во еден часот, како и што беше предвидено започна средбата на албанските партии, потписнички на платформата во хотелот „Арка“.

На средбата дојдоа лидерите на партиите од коалицијата Алијанса на Албанците и Али Ахмети и Артан Груби, додека лидерот на БЕСА, Билал Касами не дојде. Тој претходно истакна дека намера да седне на иста маса со Ахмети.

 

 

Поврзани новости