Запленето големо количество марихуана во Гевгелија, уапсени повеќе лица

by Fokus 20:37
20:37

Попладнево е во тек акција на МВР во Гевгелија, а запленета е голема количина на дрога и приведени се повеќе лица.

Неофицијално, запленети се околу 200 килограми марихуана. Веројатно станувало збор за група која долго време била следена од страна на МВР.

- Advertisements -

Од МВР со потврда за акцијата, а најавени се повеќе детали по нејзино завршување.

Поврзани новости