Запленети над 13 илјади парчиња пиротехника на Бит-пазар

by fokus 17:39
17:39

Полицијата денеска околу 13 часот на Бит-пазар го привеле И.К.(27) од Студеничани, Скопје, бидејќи кај него се пронајдени 13525 парчиња пиротехнички средства.

Против И.К. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, соопшти Министерството за внатрешни работи.

- Advertisements -

Поврзани новости