Законот за финансирање на партиите го блокира лидерскиот договор во Собранието

by Fokus

Законот за финансирање на партиите е клучниот проблем за исполнувањето на договореното на лидерската средба  во Собранието, брифираат за ТВ 24 партиски извори во власта и опозицијата. Не сакаат да прецизираат што е проблемот за законското решение за кое и власта и опозицијата тврдеа дека е усогласено.

Но, во законодавниот дом има преговарачка рунда токму за овој закон меѓу Дамјан Манчевски од СДСМ и Алекандар Николовски од ВМРО ДПМНЕ.

Поврзани новости