Закон за Јавно обвинителство доставен во Собранието

by fokus 16:11
16:11

Предлог законот за ЈО и Предлог законот за именување и дополнување за Советот на ЈО, денеска беа доставени до Собранието.  Истите се архивирани од собраниските служби.

Претседателот на Парламентот, Талат Џафери по звршување на седницата во Собранието ќе ги разгледа предлозите и ќе постапи согласно Деловникот.

- Advertisements -

Поврзани новости