Закажано уште едно гостување на Јоксимовиќ: Три пати му се малку на Жељко во Скопје

by fokus 17:26
17:26

Поради големиот интерес од публиката, Жељко Јоксимовиќ наместо три, ќе одржи четири концерти во Скопје. Билетите за трите концерти, закажани за 1, 2, и 3 декември веќе биле распродадени, па затоа Јоксимовиќ го закажал и четвртиот, за четврти декември.

Настаните ќе се случуваат во МНТ, а Жељко ќе пее преработки на негови, но и на песни од познати екс Ју музичари, во џез – свинг варијанта, придружуван од оркестар со 40 члена.

- Advertisements -

По настапите во Скопје, тој продолжува со проектот наречен ,,Два света’’ кој го носи името по легендарната песна од Тома Здравковиќ ,,Два света сме различни“, која ја преработи во џез-свинг варијанта, и ќе гостува во театрите во сите поголеми градови на поранешна Југославија.

Концертите ги организира продукцијата ,,Прагма мјузик ентертеинмант“.

В.К.

Поврзани новости