Загина момче од Демир Капија

by Фокус 12:23
12:23

Утринава околу 03:30 часот, двесет и четири годишно момче од Демир Капија го изгуби животот во сообраќајна несреќа.

Според СВР Велес, несреќата се случила на автопатот А1, кај местото викано Арсова Лака, а во неа учествувал патнички автомобил марка ,,Сеат Леон’’ со неготински регистарски таблички управуван од С.Ј. (24) од Демир Капија и патнички автомобил од марката ,,Мерцедес’’ со скопски регистарски таблички управуван од Ѓ.Ч. (65) од Скопје.

- Advertisements -

Во незгодата на самото место починал С.Ј. додека Ѓ.Ч. со тешки телесни повреди бил пренесен во Општа болница Кавадарци.

Поврзани новости