Загина дете во сообраќајна несреќа на Илинденска

by Фокус

Тринаесетгодишно дете загина во сообраќајна несреќа која вечерва се случила на булеварот Илинденска. Несреќата се случила околу 18 часот во близина на фонтаната кај градскиот парк во Скопје.

Детето возело велосипед кога во него удрило возило „Пунто“, управувано од четириесет и седум годишна скопјанка, информира Министерството за внатрешни работи.

Неофицијално, на патот немало траги од кочење.

Поврзани новости