Загина 11-годишно момче во судир меѓу БМВ и трактор

by Fokus 09:06
09:06

Единаестгодишниот Еркан Асановски од селото Малчиште загина во сообраќајна несреќа која се случила вчеравечер, околу 20 часот на патот за Маркова Сушица.

До несреќата дошло кога автомобил марка „БМВ“ со италијански регистарски удрил во трактор. Автомобилот бил управуван од 39-годишниот Ш.Д, удрил во трактор „ИМТ“, кој бил управуван од 40-годишниот М.Д.

- Advertising -

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил еден од сопатниците во тракторот 41-годишниот И.Д.

Поврзани новости