Загајевски ќе биде прогласен за почесен член на ДПМ

by fokus 09:19
09:19

Добитникот на „Златниот венец“ на „Струшките вечери на поезијата“ за 2018 година, полскиот поет Адам Загајевски, денеска ќе биде прогласен за почесен член на Друштвото на писателите на Македонија.

Пригодната свеченост во присуство на поетот ќе се одржи во просториите на Друштвото на писателите на Македонија.

- Advertisements -

Поврзани новости