Заев: Загрижувачки и вознемирувачки се сликите од Вашингтон, насилството мора да биде осудено

by fokus 14:06
14:06

Загрижувачки и вознемирувачки се сликите од Вашингтон синоќа. Насилството мора да биде осудено. Се надеваме и веруваме дека демократијата ќе надвладее, напиша премиерот Зоран Заев на Твитер по синоќешните немири во Вашингтон.

– Тоа е единствениот начин да се продолжи напред, вели Заев во пораката на Твитер.

- Advertisements -

Поврзани новости