Заев: Заборавиле дека крстот е симбол на воскреснувањето

by fokus 22:57
22:57

Лидерот на СДСМ Зоран Заев се огласи со реакција за морбидниот гест на наставничката Женета Петровска од Битола, која ја прославуваше победата на ВМРО-ДПМНЕ со надгробен крст со името на лидерот на опозицијата.

-Заборавиле “демохристијаните” дека за нас, православните христијани, крстот не е симбол на смртта туку е симбол на воскреснувањето – напиша Заев на Фејбук.

- Advertisements -

Учителката-крстоносец наиде на жестоки осуди од јавноста со кои под итно се бараат санкции и нејзин отказ.

Поврзани новости