Заев за „Политика“: Во Белград сум како дома

by Fokus 09:14
09:14

Македонија и Србија ќе развиваат успешни билатерални односи и преку нив ќе придонесат за јакнење на соработката во регионот, изјави македонскиот премиер Зоран Заев во интервју за весникот „Политика“ за време на неговата прва официјална посета на Србија.

Тој истакна дека во Белград се чувствува како во свој дом, а во Србија допатувал со цел да се унапредат односите меѓу двете пријателски држави и да се развие соработката на ниво кое го заслужува вековното пријателство меѓу народите на двете земји.

- Advertisements -

 

Поврзани новости