Заев за Хазби Лика: Не можам да бидам задоволен од човек кој понекогаш доаѓа на работа

by fokus 09:43
09:43

Не можам да бидам задоволен од човек кој понекогаш иде на работа, понекогаш не доаѓа, изјави премиерот, Зоран Заев, на новинарско прашање дали е задоволен од вицепремиерот Хазби Лика, за кој постојат шпекулации дека ќе биде сменет со новата владина реконструкција.

-Тој доаѓа понекогаш на работа и процесите течат, но бил повеќе задоволен ако постојано бидеме сите на работа и ги сервисираме потребите на граѓаните – рече Заев.

- Advertisements -

По информациите дека со реконструкцијата ќе биде опфатен и министерот Крешник Бектеши, премиерот рече дека е задоволен од него, но дека за сега не е воопшто разговарано меѓу владините коалиционери за смена на министрите.

-Нормално е партиите да сакат да повлечат свои кандидати, но очекувам аргументи и за Бектеши и Хазби Лика. Немам барање од нивната партија, до сега не е разговарано на таа тема – рече Заев.

Поврзани новости