Заев во секој момент ќе се обрати од партиското седиште

by Фокус

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, објави дека во 17:45 ќе и се обрати на јавноста од партиското седиште. Прес конференцијата на Заев е по повод денешната одлука на претседателот Ѓорѓе Иванов да ги аболицира сите политичари обвинети во случаите поврзани со прислушувањето.

Со оваа одлука Иванов ги прекина сите постапки кои ги води Специјалното јавно обвинителство, а во кои главно осомничени се фукнционери на власта.

Поврзани новости