Заев во Прилеп: 11 декември ќе бидe новиот 11 октомври!

by fokus 21:01
21:01

Изборниот караван на опозицијата предводен од СДСМ вечерва  започна од Прилеп. Градот е обран поради симболиката како град на победничка револуцијата.

Во моментов пред присутните на плоштадот говори лидерот Зоран Заев, кој на почетокот на обраќањето го повика неговиот ривал Никола Груевски да се сретнат на ТВ дуел.

- Advertisements -

-Го започнуваме нашиот митинг во револуционерен град. Во Прилеп победуваме! Никола Груевски те повикувам на Тв дуел за да те прашам се што не можев да те прашам за Вистината на Македонија. Да дадеш одговор после овие 10 години пустошење на Македонија.Но нема да прифати и ќе продолжи да бега. Но, нема каде да оди. Сите здружени сплотени ќе го запреме. Ќе го запреме режимот! – порача Заев пред прилепчани.

Поврзани новости