Заев во посета на Куманово

by Фокус 13:23
13:23

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, генералниот секретар Оливер Спасовски и претставници на партијата попладнево ќе ги посетат граѓаните на Куманово.

Како што соопштија социјалдемократите, предводено е Заев да се сретне со граѓаните кај кумановскиот градски пазар.

- Advertisements -

Ова доаѓа по пресметката меѓу полицијата и терористичко-криминална група, која заврши со жртви на двете страни.

Поврзани новости