Заев во обвинителството дава исказ за насилството во Собранието

by fokus 10:18
10:18

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска дава исказ во Основното јавно обвинителство (ОЈО) за настаните во Собранието кои се случија на 27 април годинава.

Тој беше повреден во главата од насилниците кои упаднаа во законодавниот дом и ги нападнаа пратениците и новинарите.

- Advertisements -

 

Поврзани новости