Заев верува дека Бугарија нема веќе да ни биде пречка

by Fokus 13:06
13:06

Премиерот Зоран Заев на своето обраќање по повод денешниот празник Илинден говореше за проблемите со Бугарија, надевајќи се дека наскоро ќе се решат.

„Уверен сум дека Бугарија е наш пријател. Бугарија нема да ни е веќе пречка. Од двете страни има визионери кои ќе дадат шанса во интерес на своите народи. Ние никогаш нема да оставиме некој на сред пат. Го живееме третиот Илинден низ нашата борба за правна држава, а македонскиот глас ечи посилно од кога било“, истакна Заев.

- Advertisements -

Поврзани новости