Заев утре во посета на Бугарија

by Фокус 18:52
18:52

Лидерот на опозицијата, Зоран Заев, утре ќе отпатува на еднодневна посета на Република Бугарија, соопштија од СДСМ.

Планирано е претседателот на СДСМ да оствари средби со високи владини функционери. Исто така, тој ќе се сретне и со раководството на сестринската партија, Бугарската социјалистичка партија.

- Advertisements -

Поврзани новости