Заев утре на утринска молитва во Мустафа-пашината џамија

by fokus 22:02
22:02

Претседателот на Владата за Република Македонија, Зоран Заев, по повод верскиот празник Курбан Бајрам што го празнуваат верниците со исламска вероисповест, утре ќе присуствува на утринската молитва, Бајрам намаз, во Мустафа-пашината џамија во Скопје, известија од владината прес службa.

- Advertising -

Поврзани новости