Заев утре ќе се сретне со Туск

by fokus 19:07
19:07

Тет-а-тет средба ќе остварат утре премиерот Зоран Заев и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, кој ќе престојува во земјава, како специјален гостин на состанокот на лидерите на земјите во Процесот Брдо-Бриони.

Во 10:00 часот на платото пред Владата ќе биде организиран официјален пречек на високата делегација од ЕУ предводена од Туск.

- Advertisements -

По тет-а-тет средба, како што информира владината прес-служба, ќе следува и билатерална средба на делегациите на Владата и на Европскиот совет.

Поврзани новости