Заев: Убаво е што има дебата за пратеничките листи

by fokus 16:30
16:30

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска изјави дека убаво е што се развила дебата за пратеничките листи на СДСМ, бидејќи токму за различност и дебата се бореле.

-На нашите листи има и поранешни пратеници и нови пратеници. Нашите листи се авангарда во ова современо живеење, проткаени се со многу независни пратеници. Нашата цел беше да се отвори дебата и еве се отвори дебата за тие листи. Ние ги повикавме сите кои што навремено, порано покасно и дополнително ќе се одважат против режимот и сите се добредојдени да соработуваат со нас, рече Заев.

- Advertisements -

Лидерот на опозицијата истакна дека со мерките кои ги предлагаат како зголемување на социјалната помош, правичното оданочување, повраток на 15 отсто од данокот за додадена вредност целта е побогати граѓани и намалување на социјалните разлики во Македонија.

Поврзани новости