Заев смета дека има над 100.000 сомнителни гласачи

by Фокус 16:37
16:37

Oчекуваме Државната изборна комисија (ДИК) овој викенд да соопшти дека има повеќе од 100.000 сомнителни гласачи, изјави денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

– Тоа само по себе покажува дека оваа власт не само што ги крадела парите на граѓаните туку ги крадела и гласовите на граѓаните, правејќи ги безвредни токму гласовите на нашите граѓани – рече Заев.

Поврзани новости