Заев: Секогаш кога СЈО ќе отвори случај, ОЈО отвора контра случај за мене

by fokus 13:54
13:54

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше на распит во Основното јавно обвинителство по што изјави дека секогаш кога СЈО ќе отвори некаков влучај против функционери од актуелната власт, тој е таргет на ОЈО.

-Се појавивме во Основното јавно обвинителство за да ја докажеме нашата невиност. Финансиите за изборите се јавно објавени и можеме да служиме за пример како една политичка партија треба да раководи со финансиите, изјави Заев.

- Advertisements -

Тој не сакаше да каже конкретни информации за што се разговарало, бидејќи како што рече, се работи за предистражна постапка.

Поврзани новости