Заев: Сè се изнаслушав во „бомбите“, а за разлика од ВМРО, јас го пријавив „Рекет“

by fokus

Премиерот Зоран Заев, на денешната собраниска седница, направи паралела на криминалот во времето на ВМРО-ДПМНЕ и последните случувања со „Рекет“ за време на владеењето на неговата партија.

„ Во тоа време, кога се случувале ваков облик на криминал, се случуваше владејачката партија да ја сочува телевизијата затоа што е владина. Се се изнаслушав во бомбите. За разлика од тогаш, премиерот е пријавител на случајот „Реке“. Тоа е сериозен предизвик за сите нас“, рече Заев.

Поврзани новости