Заев се огласи на твитер: Македонија и Грција го зајакнуваат пријателството

by Fokus 12:27
12:27

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, на својот твитер профил објави дека Македонија и Грција го зајакнуваат пријателството, изразувајќи верување дека со грчкиот  премиер Ципрас може да се најде решение кое ќе го штити достоинството на граѓаните во двете држави.

Според планираното, Заев во 14 часот треба да има прес-конференција, на која би можело да се очекуваат првите сигнали за текот на разговорите со Ципрас.

Поврзани новости