Заев: Само Таравари може да го гушкал Мицкоски во Гостивар, веројатно не го препознал

by fokus 22:56
22:56

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на Алсат со доза на сарказам ја коментираше изјавата на Христијан Мицкоски дека Албанци му приоѓале во Гостивар и го гушкале.

-Мицкоски веројатно не го препознал Таравари, може тоа Таравари го гушкал. Дај Боже да дочека Албанците да го гушкаат, но за тоа треба да го промени својот наратив прифатен од неговиот претходник. Веројатно не го препознал, или Таравари бил, или некој од неговиот тим, рече Заев.

Поврзани новости