Заев: Само Мицкоски се радува што не бидна датумот, но „мало сутра“ тоа ќе го донесе на власт

by Фокус 09:34
09:34

Премиерот Зоран Заев синоќа на партиската трибина во Прилеп истакна дека само лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се радува за блокадата на францускиот претседател Емануел Макрон на преговорите на земјава со ЕУ.

-Абе човек, државата, државата наша е тоа, само тој среќен целиот исполнет, еве не бидна датумот. И што дека не бидна датумот, мисли дека тоа ќе го донесе на власт. Мало сутра – му порача Заев на Мицкоски.

Инаку, лидерот на СДСМ и премиер на трибината говореше за реформи на патот на евроинтеграциите и за економските политики на владата.

Поврзани новости