Заев прво на средба со Могерини, па на вечера со балканските премиери

by fokus 18:10
18:10

Портпаролот на СДСМ, Петре Шиегов, денеска потврди дека идниот премиер Зоран Заев утре патува за Брисел.

Тој рече дека Заев како мандатар за состав на новата влада добил лична покана од шефицита на европската дипломатија Федерика Могерини за присуство на утрешната средба и оти Заев прво ќе има билатерална средба со Могерини, а потоа ќе присуствува на заедничка вечера со премиери од регионот.

- Advertisements -

Поврзани новости