Заев: Повторно бомби ако во рок не се избере специјалниот обвинител

by Фокус 16:24
16:24

Лидерот на опозицијата, Зоран Заев денеска при посетата на струшкиот регион изјави дека доколку до 15 септември не се избере специјалниот обвинител и немаат каде да ги достават материјалите од снимките за тие да бидат процесуирани, тогаш ќе продолжат да и ги презентираат на јавноста.

-Никој не може да избега од обврските преземени од договорот, дециден беше Заев.

- Advertisements -

Тој очекува до изборите да паднат обвинителни акти за сите што се вмешани во криминал и вели дека нови амнестии на Македонија не и требаат.

Поврзани новости