Заев: Поради пресудата денеска не знаев дали ќе има цела Влада, реконструкцијата утре

by fokus 12:47
12:47

Премиерот Зоран Заев ја најави за утре реконструкцијата на Владата.

Како што рече Заев веќе се договорени сите Министерства и имињата на новите министри и нивни заменици. Предлогот ќе биде доставен утре до Собранието.

- Advertisements -

-Утре ќе ја предложам реконструкцијата. Поради пресудата не знаев дали ќе има цела Влада. Подготвен сум и имињата се утврдени, ќе ги процесуираме до Собранието утре и ќе ја докомплетираме Владата – рече Заев.

М.В.

Поврзани новости