Заев попладне ќе се сретне со Ахмети

by fokus 12:58
12:58

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети попладне ќе има работна средба со мандатарот Зоран Заев во седиштетот на СДСМ, потврдуваат за Плусинфо партиски извори.

Ахмети на мандатарот ќе му ги образложи предлозите на ДУИ за министри, но ќе се разговара и за евентуалните кандидати од СДСМ.

- Advertisements -

Поврзани новости