Заев: Подготвени се 30 закони како приоритетни, екстерното тестирање прво на дневен ред

by fokus 13:32
13:32

Заев очекува до среда навечер да биде изгласана новата влада и најави дека прво на дневен ред ќе биде укинување на екстерното тестирање.

Мандатарот рече дека се подготвени околу 30 закони од повеќе области кои ќе бидат приоритет на новата влада.

- Advertisements -

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во обвинителството за организиран криминал и корупција бил повикан да даде исказ во врска со кривичната пријава која СДСМ ја поднесе против четворица функционери од ВМРО-ДПМНЕ кои истовремено биле министри во техничката влада и пратеници, јави Телевизија 24.

 

Поврзани новости