Заев побара да се укине и аболицијата за Глобал

by fokus 13:29
13:29

Јавно го повикувам Ѓорге Иванов да ја укиние и аболицијата за Глобал, ако за тоа има правна и уставна можност.

Криминалот во Глобал е само во главата на Груевски, криминал нема.

Затоа барама повлекување на аболицијата рече Заев.

Поврзани новости