Заев по средбата со Каевски: Да се спроведат јасни протоколи за грешката никогаш да не се повтори

by fokus 20:30
20:30

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со директорот на Агенцијата за млади и работи му посочил да се побара одговорност од сите учесници , но и да се спроведат јасни протоколи за грешката со книгата поезија никогаш да не повтори.

Премиерот го охрабрил директорот целосно да се расветли случајот со збирката контраверзната збирка „Млади поети“.

- Advertisements -

Како што информираа од владината прес служба, на средбата бил осуден говорот на омраза и дискриминацијата која е идентификувана во дел од збирката.

Поврзани новости