Заев: По празникот ќе се знаат имињата на новите министри

by Fokus 11:22
11:22

По празникот ќе ги презентирам новите министри, а потоа ќе бидат извршени  и смените на директорските места, истакна премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција на која беше претставен планот за вработување.

„Овој викенд завршуваат преговорите за новиот состав на Владата, а по празникот ќе се знаат точните министерски и директорски места – истакна Заев.

- Advertisements -

По најавата за проширување на владеачкото мнозинство, за влез во Владата преговараат двете крила на Движењето Беса и ДПА на Мендух Тачи.

 

Поврзани новости