Заев: Пари од валкани бизнисмени не ни се потребни, а тие што се огрешиле пред законот нема да бидат амнестирани

by Фокус

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за изворите на приходи на СДСМ истакна дека после објавените „бомби“ повеќето бизнисмени разговарале со него финансиски да ја помогнат партијата, но тој тврди дека пари од валкани бизнисмени не им се потребни.

– Нормално е да ми иприоѓаат бизнисмени и да разговараат со мене, бидејќи сум лидер на опозицијата, но оние меѓу нив, кои се огрешиле пред законот, нема да бидат амнестирани.

 

Поврзани новости