Заев: Отворање на границите кон Унијата гарантира добро платени места и подобро образование за нашите млади во Македонија

by fokus 19:17
19:17

Владата на Република Македонија од ден на ден ја засилува својата кампања за референдумот, кој ќе се одржи на 30-ти септември.

Премиерот Заев е мошне активен на социјаните мрежи, порачувајќи дека влезот во НАТО и ЕУ е од витално значење за Македонија.

- Advertisements -

„Интеграцијата на Македонија во ЕУ значи нови можности за младите.

Отворањето на границите кон Унијата гарантира за нашите млади добро платени работни места и подобро образование, тука, дома, во Македонија“, рече Заев.

Поврзани новости