Заев од Аеродром: Од желба за станови за урбаната мафија и за Конески го затворија просторот

by fokus 22:24
22:24

СДСМ и коалицијата вечерва одржаа митинг во општина Аеродром, каде се обрати и лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев.

-Го затворја просторот. Нема воздух. Од желба за станови за урбаната мафија и за Ивица Конески, рече Заев.

Тој додаде дека за прв пат на локални избори сега граѓаните ќе гласаат слободно без уцени и притисоци.

- Advertising -

Поврзани новости