Заев новогодишната ноќ ќе ја прослави во Грција со солунскиот градоначалник Бутарис

by Fokus 12:06
12:06

Премиерот на владата, Зоран Заев дефинитивно Нова Година ќе слави во Солун, со солунскиот градоначалник Јанис Бутарис, потврди за денеска портпаролот на владата Миле Бошњаковски.

Заев во Солун ќе оди на покана на солунскиот градоначалник и тоа ќе биде приватна посета, рече Бошњаковски.

Заев поканата ја доби за време на посетата на градоначалникот Бутарис на Скопје.

Поврзани новости