Заев: Нема да одиме на лидерска средба

by fokus 14:45
14:45

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција истакна дека не ни размислува за предлогот на претседателот Ѓорге Иванов да се одржи лидерска средба.

-Иванов е еден од директните виновници за тоа што се случи во Собранието и за кризата. Па оттука, тој не може да биде решение за кризата, истакна Заев.

Поврзани новости