Заев: Нема да конфронтираме народ против народ!

by Фокус

Уставниот суд мора да го штити Уставот и законите на РМ, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешниот протест против можноста претседателот на државата да помилува учесници во изборен криминал.

– Контрапротестот, ова безобразие и дрскост е врв на апсурдноста, последни искри на лудилото, како што вели Ставревски. Се работи за лудило на оние што ја водат земјата, за да спротивстават народ против народ. Тоа нема да им го дозволиме. Оваа Македонија е наша земја што треба да ја чуваме, а не да се конфротираме – рече Заев.

Поврзани новости