Заев: Не верувам дека господинот Груевски би си дозволил да бега

by fokus

Премиерот Зоран Заев при вечерашното гостување на МРТВ, на која дебатира за Буџетот, беше прашан во врска со потерницата распишана по Никола Груевски. Тој рече дека не верува дека Груевски би си дозволил да избега.

-Не верувам дека господинот Груевски би си го дозволил тоа, барем според она што тој до сега го кажал, одговори Заев и рече дека подетални информации треба да се бараат во Министерство за внатрешни работи.

Поврзани новости