Заев не верува дека спорот за името ќе се реши за две недели

by fokus 16:58
16:58

Коментирајќи ја денешната изјава на еврокомесарот Јоханес Хан дека очекува решение за спорот со Грција за две недели, премиерот Зоран Заев рече дека не верува дека тоа ќе се случи толку брзо.

Тој рече дека Хан е многу голем пријател на Македонија, и дека се надева оти тој има повеќе информации, па е толку оптимист.

 

Поврзани новости